Peter Handke

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 6 of 6 items
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një nga tekstet më domethënëse të Peter Handkes, një thriller i tensionuar dhe anormal, me një stil narrativ tejet origjinal.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% In Stock

  Peter Handke eshte nder nobelistet me te debatuar, por pas laureimit, erdhen menjehere romane te tjera ne shqip nga shtepite botuese Aleph dhe Dituria. Ne kete set sjellim tre libra te ardhur se fundi ne shqip: “Nje nate te erret lashe shtepine time te heshtur”, “Ankthi i portierit para penalltise” dhe “Leter e shkurter lamtumire e gjate”, te cilat...

  2 430 Lekë
  2 700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Letër e shkurtër lamtumirë e gjatë është një nga romanet më novatorë dhe zbavitës të të madhit Handke. Mbi të gjitha, ky roman është një letër dashurie për Amerikën, peizazhet e saj dhe kulturën vendase, me premtimin e një jete të re – apo trupon pa jetë të një të vjetre – janë të gjitha pas kthesës më të parë që ndesh.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ajo ishte tridhjetë vjece dhe jetonte në një koloni shtëpish tip bungaloë të ndërtuar në formë tarracash në shpatin jugor të një malësie qendrore, pikërisht mbi tisin prej mjegulle të një qyteti të madh. Kishte ca sy që nganjëherë, edhe kur ajo nuk shikonte kënd, shkëlqenin, pa ndryshuar fytyra e saj në tërësi. Një pasdite të vonë dimri ishte ulur pranë...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Pas shumë kohësh, rivjen për lexuesit shqiptar romanin i nobelistit të vitit 2019 Peter Handke “Nje brenge pertej endrrave”, një autor i shumëdebatuar në Shqipëri për qendrimet e tij rreth çështjes së Kosovës. Ky roman i merr ngjarjet nga Holokausti nazist dhe mbetet ndër librat më të mirë të këtij autori

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë Out of stock

  Ky është një roman i madh, shpesh fantast, fuqimisht evokues, për kon­iktin e një burri me veten dhe udhëtimin e tij drejt zgjidhjes së këtij kon­ikti.

  900 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
Showing 1 - 6 of 6 items