Vjersha per femije View larger

Vjersha per femije

Zihni Sako A-005595

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas shumë vitesh rikthehet Zihni Sako, me një libër për lexuesit e vegjël. Tregimtari, poeti dhe rrëfimtari shfaqet me një tufë vjershash fantastike, të shoqëruara me ilustrimet fantastike të Xhens Notes. Në fund të librit fëmijët do të gjejnë edhe disa vizatime të cilat presin për tu ngjyrosur nga vogëlushët

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Zihni Sako ka qenë një nga shkrimtarët, tregimtarët dhe poetët më të njohur të letrave shqipe në gjysmën e dytë të shekullit të XX. Gjatë veprimtarisë së tij krijuese Sako ka shkruar shumë libra për lexuesit e vegjël, të cilët janë frymëzuar nga jeta reale dhe nga mitet, legjendat dhe përrallat.

Në këtë libër që sapo është hedhur në qarkullim, nën kujdesin e djalit të autorit, - Ilir Sako, - janë përmbledhur disa poezi të cilat mezi presin të shkojnë tek vogëlushët.

Të gjitha poezitë janë shoqëruar me ilustrime të përgatitura me kujdes nga Xhens Note. Ky libër është i përshtatshëm për fëmijët e ciklit parashkollor, dhe mund të jetë pjesë e programeve edukative- didaktike.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages20
RedaktoriIlir Sako
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitover 3 years
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1