Helicon 7

Helicon HE0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9483821201397

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

«HELICON» Numri 7

Portofolio:

Cesare Pavese

 

Cesare Pavese, Shënim biobibliografik

Cesare Pavese, Gjashtëmbëdhjetë poezi

Cesare Pavese, Mjeshtëria e të jetuarit – Ditaret

 

Art

Artan Draçini, Peizazhe të gdhenduna (gjashtë grafika)

 

Poezi

Lucian Blaga, Tetë poezi

Ndue Ukaj, Gjashtë poezi

 

Prozë

Agron Tufa, Lokomotiva e vitit 0

Leka Ndoja, At Dhimitri (fragment romani)

 

Filozofi

Alain Badiou, Mbartësi anonim i kumtit

Data sheet

pages93
ISBN9483821201397
Shtëpia botueseHelicon
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri