Helicon 9

Helicon HE0009

New product

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9522251690731

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

«HELICON» Numri 9

Portofolio:

Gustav Meyrink

 

Gustav Meyrink, Shënim biobibliografik

Gustav Meyrink, Golemi (fragmente)

 

Art

Albert Baja, Gjashtë fotografi

 

Poezi

John Keats, Dy poezi

Hart Crane, Pesë poezi

Eugenio Montale, Rastet

 

Nobel

Patrick Modiano, Ligjërata e Nobelit

 

Ese

Krenar Zejno, Historia kur bien kambanat dhe mërzen mërzia

 

Filozofi

Rudolf Otto, «Numeni» dhe «E Perëndishmja»

etj.

Data sheet

pages93
ISBN9522251690731
Shtëpia botueseHelicon
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri