Kelile dhe Dimne View larger

Kelile dhe Dimne

Aleksander Dyma A-005301

New product

Përshkrim i shkurtër

Kelile dhe Dimne u përcjell udhëheqësve të shtetit këshilla të vyera me anë të humorit.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608422

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kelile dhe Dimne, me anë të fabulave, i tregon një udhëheqësi të mirë mënyrën se si duhet të sillet ndaj popullit të tij.

Kjo është një vepër me origjinë indiane dhe në sanskritisht titulli origjinal i saj është: “Karataka Damanaka”. Emri i kësaj vepre është marrë gjatë përkthimit nga emrat e dy çakejve, personazhe kryesorë të disa prej tregimeve në brendësi të saj.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages98
ISBN9789995608422
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNermin AGA