Aleksander Dyma

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 14 of 14 items
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Personaliteti i një njeriu të sigurtë, cilësitë e të cilit shfaqeshin në përpjesëtim të drejtë me idetë dhe zakonet e asaj epoke dhe të atij vendi ku ka jetuar, bënin që figura e Ali Pashës të ishte, në mos një nga më të ndriturat, të paktën, një ndër më të shquarat e kohës.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  When young David’s mother dies, his cruel stepfather sends him to work in a factory in London. The working conditions are appalling and David decides to run away and start a new life in Dover... Join David Copperfield as he journeys from heartbreak to happiness in this extraordinary tale of courage and determination.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Zoti Libërxhepi ju rrëfen historinë e konteshës Berta dhe të gostisë së saj të përvitshme me mjaltë në çdo përvjetor të ndërtimit të kështjellës.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Kelile dhe Dimne u përcjell udhëheqësve të shtetit këshilla të vyera me anë të humorit.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Aleksandër Dyma lindi në Francë në vitin 1803. Është një nga shkrimtarët më popullorë dhe prodhues francez i epokës romantike. Ndër veprat më të njohura të autorit mund të veçojmë: “Tre mosketierët”, “Njëzet vjet më pas”, “Henri III dhe zemra e tij” si dhe kryeveprën “Konti i Monte Kristos”.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani është shumë i bukur dhe përcjell mjaft mesazhe domethënëse. Lexuesi pëlqen ankthin dhe shpejtësinë se si zhvillohen ngjarjet njëra pas tjetrës dhe mbi të gjitha, ai dëshiron që Konti të dal fitimtar

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Një  kryevepër që befason vazhdimisht si roman klasik i letërsisë europiane. Mos e lër pa e lexuar sepse listohet mes 100 librave më të mirë në botë

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Parisi është i uritur, por Mbreti i Francës është më i interesuar në kënaqësitë e ve-ta. Aramis, Atos dhe Portos po planifikojnë zëvendësimin e mbretit. I panjohur për shumë, ekziston një mbret i dytë, një binjak, i fshehur që në lindje dhe i burgosur pas një maskë hekuri. Çështja tani qëndron te D’Artanjani: do të luftojë kundër miqve të tij të vjetër,...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Polina, romani i parë i shkrimtarit të famshëm dhe të pavdekshëm francez, Aleksandër Dyma, është historia prekëse e një konteshe të re, të bukur dhe të pasur, që fati rastësisht e lidh me një burrë që i vjedh pafajësinë dhe e detyron të heqë dorë nga rinia, nga familja, nga atdheu dhe nga identiteti i saj.  Një histori e trishtë, e dhimbshme, që...

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Edmond Dantes spends fourteen years in prison for a crime he has not committed. When he manages to escape, he seeks revenge. As the Count of Monte Cristo, he punishes each and every one of those who made him suffer.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  300 Lekë Out of stock

  Çfarë tjetër veç virtyteve të tyre: nderit, trimërisë, besnikërisë ndaj shokut dhe dashurisë së zjarrtë, do i mbanin të lidhur e do i bënin të pathyeshëm ata burra? Kryefjala e tyre ishte: "Një për të gjithë! Të gjithë për një!"

  300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Në këtë vepër të njohur të shkrimtarit të madh Aleksandër Dyma, do të lexoni peripecitë e Korneliusetit i cili merret me kultivimin e tulipanëve, por fqinji i tij cmirëzi nuk   rri duarbosh dhe çdo çast mundohet ta pengojë në arritjen e qëllimit.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Historia tepër e dhimbshme dhe romantike e Margaritës!

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 14 of 14 items