Tre muskëterët (përshtatje për fëmijë) View larger

Tre musketeret (pershtatje per femije)

Aleksander Dyma IA0102

New product

Përshkrim i shkurtër

Çfarë tjetër veç virtyteve të tyre: nderit, trimërisë, besnikërisë ndaj shokut dhe dashurisë së zjarrtë, do i mbanin të lidhur e do i bënin të pathyeshëm ata burra? Kryefjala e tyre ishte: "Një për të gjithë! Të gjithë për një!"

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789992793937

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në vitin 1627 një njeri i quajtur D'Artanjan erdhi në Paris për t'u bërë "mbret" i muskëterëve. Tre luftëtarë trima: Portos, Atos dhe Aramis u bënë shumë shpejt miqtë e tij. D'Artanjani ra në dashuri, por njëherësh atij iu shfaq edhe një rrezik i madh. A mundej D'Artanjani dhe miqtë e tij të luftonin kundër planeve mizore të Mbretëreshës së bukur dhe kardinalit të keq Risheljë?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages80
ISBN9789992793937
Shtëpia botueseThe Three Musketeers
Published year2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArlinda Kondi