Gostia e konteshës Berta dhe tregime të tjera View larger

Gostia e konteshës Berta dhe tregime të tjera

Aleksander Dyma A-005532

New product

Përshkrim i shkurtër

Zoti Libërxhepi ju rrëfen historinë e konteshës Berta dhe të gostisë së saj të përvitshme me mjaltë në çdo përvjetor të ndërtimit të kështjellës.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928311917
Viti i botimit2020

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Çfarë ndodh nëse thyhet tradita e përvitshme? Historinë e trishtë e dashurisë së ushtarit prej plumbi me një këmbë dhe balerinës prej letre, të cilët digjen së bashku, udhëtimin e Gishtëzës mendjemadhe dhe aventurën e saj një ditë në fluturim, si dhe historinë e mbretit të urithëve dhe vajzës së tij mund t’i lexoni në tregimet e tjera.

Aventura, peripeci dhe momente qesharake i shoqërojnë personazhet tona deri në fund.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages118
ISBN9789928311917
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1