Reduced price! Emilia e Hënës së Re, vëllimi i dytë View larger

Emilia e Henes se Re, vellimi i dyte

L. M. Montgomery BOM0089

New product

Përshkrim i shkurtër

Emilia e Hënës së Re e pasqyron jetën nëpërmjet syve të Emili Starrit, një vajzë e mbetur jetime, e cila, pas vdekjes së prindërve, shkon që të banojë tek tezja e saj.

More details

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132406

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ngjarjet në roman janë më tepër realiste sesa te romani i famshëm "Ana flokëkuqja". Vetë autorja, L. M. Montgomery, e vlerëson Emili-në shumë pranë personalitetit të saj dhe mjaft nga ngjarjet që zhvillohen në roman, përkojnë me jetën reale të autores. Edhe romani Emilia e Hënës së Re është jashtëzakonisht i vlerësuar nga kritika. Ai tashmë është edhe i ekranizuar dhe renditet në kolanën e librave klasikë për të rinj.


Ky roman vazhdon edhe sot e kësaj dite të ribotohet në mijra kopje në mbarë botën.

Data sheet

pages183
ISBN9789928132406
Shtëpia botueseOmsca-1
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo