Reduced price! Emilia në kërkim të lumturisë View larger

Emilia ne kerkim te lumturise

L. M. Montgomery BOM0092

New product

102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132628

552 Lekë

-8%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjimnazi ka mbaruar dhe Emili Starri është gati për të gjetur fatin e vet... por ajo nuk është dhe aq e gatshme për të lënë sigurinë fermës "Hëna e re". Ajo e di që nuk i nevojitet Nju-Jorku ose vende të tjera ekzotike për ta ndihmuar që të bëhet një shkrimtare e famshme. Dhe ndërsa të gjithë miqtë e saj largohen për të ndjekur synimet e tyre në vende interesante, ajo pyet me vete nëse ka bërë zgjedhjen e duhur. Ajo kalon një sëmundje shkatërruese, ndërkohë që merr njoftime refuzuese nga botuesit e shumtë.

Ka dy gjëra për të cilat Emili Starri është e sigurt: ajo do të bëhet një shkrimtare e madhe dhe bashkë me Tedin do të pushtojnë botën. Por, kur Tedi largohet nga shtëpia për të  ndjekur  qëllimin e tij që të bëhet piktor në Shkollën e Dizajnit në Montreal, bota e Emilisë shembet. Pasi largohet Tedi, Emilia pranon të martohet me një burrë që nuk e do... dhe përpiqet t'i dëbojë të gjitha mendimet për të. E mërzitur, por e vendosur për t'i fshehur ndjenjat e veta, ajo i Përkushtohet tërësisht përfundimit të romanit të vet.

Ajo duhet të rrëmojë në zemrën e vet për të kuptuar se ç'do të thotë të jesh një shkrimtare e vërtetë dhe e kupton se kërkimi nga ana e saj i dashurisë dhe e lumturisë nuk ka mbaruar ende.

Data sheet

pages230
ISBN9789928132628
Shtëpia botueseOMSKA-1
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo