Emilia e Hënës së Re, vëllimi i dytë Shiko më të madhe

Emilia e Henes se Re, vellimi i dyte

L. M. Montgomery BOM0089

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Emilia e Hënës së Re e pasqyron jetën nëpërmjet syve të Emili Starrit, një vajzë e mbetur jetime, e cila, pas vdekjes së prindërve, shkon që të banojë tek tezja e saj.

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132406

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet në roman janë më tepër realiste sesa te romani i famshëm "Ana flokëkuqja". Vetë autorja, L. M. Montgomery, e vlerëson Emili-në shumë pranë personalitetit të saj dhe mjaft nga ngjarjet që zhvillohen në roman, përkojnë me jetën reale të autores. Edhe romani Emilia e Hënës së Re është jashtëzakonisht i vlerësuar nga kritika. Ai tashmë është edhe i ekranizuar dhe renditet në kolanën e librave klasikë për të rinj.


Ky roman vazhdon edhe sot e kësaj dite të ribotohet në mijra kopje në mbarë botën.

Të dhëna

Faqe183
ISBN9789928132406
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo