Ana e Stuhise se Plepave

L. M. Montgomery BOM0087

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllimi i serisë "Ana flokëkuqja", kronologjikisht është i katërti, ku shtjellohen ngjarjet në periudhën midis diplomimit të Anës në Redmond dhe fejesës me Gilbertin, që vijoi me martesën, tre vjet më vonë. Çaste dhe karaktere të paharrueshme në këtë libër do të mbeten gjatë në kujtesën e lexuesit.

More details

889 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132048
Viti i botimit2012

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

"Komedia dhe tragjedia janë kaq të ndërthurura në jetë, Gilbert. E vetmja gjë që më fanitet është rrëfimi i atyre dy njerëzve që jetuan pesëdhjetë vjet së bashku dhe e urrenin njëri - tjetrin gjatë gjithë kohës. Dikush ka thënë: "Urrejtja është thjesht dashuria që ka humbur rrugëtimin e saj". Jam e sigurtë se prapa urrejtjes ata në të vërtetë dashuronin njëri - tjetrin... pikërisht ashtu si të dashuroja unë ty gjatë atyre viteve, kur mendoja se të urreja... dhe mendoj se vdekja do t'ua regojë këtë. Mua më vjen mirë që arrita ta kuptoj këtë gjatë jetës."

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages260
ISBN9789928132048
Shtëpia botueseOMSKA-1
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAndrea Pena