Reduced price! Ana e Ishullit View larger

Ana e Ishullit

L. M. Montgomery BOM0086

New product

Përshkrim i shkurtër

Aventura të reja e presin Ana Shirlin, ndërkohë që po bën gati valixhet për t'u larguar nga Ejvonli, duke u ndarë nga fëmijëria e saj, që të nisë studimet në kolegjin e Redmondit.

More details

96 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341979

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me miken e saj të vjetër Prishila Grant dhe shoqen e re Filipa Gordon, ajo zbulon një jetë të re të pavarur të mbushur me surpriza, në qytetin e zhurmshëm të Kingsportit... duke përfshirë një propozim martese nga dikush që nuk e imagjinonte kurrë, shitjen e tregimit të saj të parë dhe një tragjedi që i shkakton një ngjarje të dhimbshme. Por lotët kthehen në të qeshura kur Ana dhe mikeshat e saj zhvendosen te "Shtëpiza e Patit". Anës nuk ia merr mendja që djali i pashëm Gilbert Blith do t'ia fitojë zemrën. Papritmas asaj i duhet të vendosë për t'iu përgjigjur dashurisë.

Data sheet

pages240
ISBN9789994341979
Shtëpia botueseOMSKA-1
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAndrea Pene