Cmim i reduktuar! Ana e Ishullit Shiko më të madhe

Ana e Ishullit

L. M. Montgomery BOM0086

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aventura të reja e presin Ana Shirlin, ndërkohë që po bën gati valixhet për t'u larguar nga Ejvonli, duke u ndarë nga fëmijëria e saj, që të nisë studimet në kolegjin e Redmondit.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341979

462 Lekë

-23%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me miken e saj të vjetër Prishila Grant dhe shoqen e re Filipa Gordon, ajo zbulon një jetë të re të pavarur të mbushur me surpriza, në qytetin e zhurmshëm të Kingsportit... duke përfshirë një propozim martese nga dikush që nuk e imagjinonte kurrë, shitjen e tregimit të saj të parë dhe një tragjedi që i shkakton një ngjarje të dhimbshme. Por lotët kthehen në të qeshura kur Ana dhe mikeshat e saj zhvendosen te "Shtëpiza e Patit". Anës nuk ia merr mendja që djali i pashëm Gilbert Blith do t'ia fitojë zemrën. Papritmas asaj i duhet të vendosë për t'iu përgjigjur dashurisë.

Të dhëna

Faqe240
ISBN9789994341979
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAndrea Pene