Cmim i reduktuar! Ana e Stuhise se Plepave Shiko më të madhe

Ana e Stuhise se Plepave

L. M. Montgomery BOM0087

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllimi i serisë "Ana flokëkuqja", kronologjikisht është i katërti, ku shtjellohen ngjarjet në periudhën midis diplomimit të Anës në Redmond dhe fejesës me Gilbertin, që vijoi me martesën, tre vjet më vonë. Çaste dhe karaktere të paharrueshme në këtë libër do të mbeten gjatë në kujtesën e lexuesit.

Më shumë detaje

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132048

585 Lekë

-10%

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

"Komedia dhe tragjedia janë kaq të ndërthurura në jetë, Gilbert. E vetmja gjë që më fanitet është rrëfimi i atyre dy njerëzve që jetuan pesëdhjetë vjet së bashku dhe e urrenin njëri - tjetrin gjatë gjithë kohës. Dikush ka thënë: "Urrejtja është thjesht dashuria që ka humbur rrugëtimin e saj". Jam e sigurtë se prapa urrejtjes ata në të vërtetë dashuronin njëri - tjetrin... pikërisht ashtu si të dashuroja unë ty gjatë atyre viteve, kur mendoja se të urreja... dhe mendoj se vdekja do t'ua regojë këtë. Mua më vjen mirë që arrita ta kuptoj këtë gjatë jetës."

Të dhëna

Faqe260
ISBN9789928132048
Titulli origjinalOMSKA-1
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAndrea Pena