Reduced price! Libri i Xhungles View larger

Libri i Xhungles

IA0042

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i Xhunglës vjen në këtë libër përrallash me zë, për fëmijët që akoma nuk kanë filluar të lexojnë. Mogli është një foshnjë njeri e gjendur dhe e rritur nga ujqërit. Jashtë shpellës, tigri njeringrënës mezi po pret ta kullufisë. Çfarë do të ndodhë me Moglin?

More details

480 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789928128430

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Në xhunglën e Indisë Jugore, diku pranë Sionit, tufa e ujqërve kishte edhe një pjesëtar të ri, por ky nuk ishte ujk, si të tjerët, ky ishte MOGLI, - bir i njeriut, por që nuk dinte asgjë rreth botës së njerëzve". Ariu i murrmë Bali dhe Bagera, pantera e zezë do t'i mësojnë Moglit ligjet e xhunglës. Mogli kalon plot aventura bashkë shokët e tij të xhunglës. Por tigri Sher Kan njeringrënës mezi po pret ditën që ta kapë Moglin. Çfarë do të ndodhë me Moglin? A do ta shpëtojnë ujqërit nga kthetrat e tigrit njeringrënës? A do të arrijë ai të mbijetojë në xhungël dhe t'i mbijetojë ligjit të saj?

Data sheet

pages52
ISBN9789928128430
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximit0-3 vjeç
Numri i botimeveI parë