Dittionario italiano-albanese 1702 Shiko më të madhe

Dittionario italiano-albanese 1702

Át Francesco Maria da Lecce FRA0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dittionario italiano-albanese (1702) është një botim i rrallë me vlera gjuhësore, por edhe historike dhe kulturore. Ky është ndër fjalorët e parë dygjuhësh, i përgatitur nga At Francesco Maria da Leçe. Teksti është botim kritik i përgatitur me hyrje dhe fjalësin shqip nga Gëzim Gurga, profesori shqiptar që jeton në Itali

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995678326

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me hyrje dhe fjalësin shqip. Përgatitur nga Gëzim Gurga

Të dhëna

Faqe862
ISBN9789995678326
Viti i Botimit2009
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç