Njeqind ore te nates View larger

Njeqind ore te nates

Anna Woltz A-007902

New product

Përshkrim i shkurtër

Anna Woltz vjen me nje tjeter roman ne gjuhen shqipe, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Dituria

More details

505 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366115

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Emilia de Uit, 15-vjeçare, ka qenë gjithmonë shembullore, por kur babai i saj shkakton një skandal dhe në internet fyerjet vërshojnë nga të gjitha anët, ajo bën gati valixhen dhe ia mbath për në Nju Jork, qyteti i saj i preferuar, pa i thënë askujt. Për t'u larguar nga skandali që ka tronditur Amsterdamin, për të cilin fajtor është i ati.

Ky nuk është një udhëtim i zakonshëm: është deklarata e pavarësisë e Emilias. Është mundësia e saj për të lënë pas jetën që  prindërit po ia shkatërrojnë.  Për të parë edhe nëse e ëma, artisja me famë botërore, do ta vërë re mungesën e saj.

Nju Jorku ia rrëmben zemrën Emilias sapo e shkel, edhe pse asgjë nuk shkon sipas planit. Ajo zbulon se apartamenti i marrë me qira nëpërmjet internetit, nuk ekziston. Përveç kësaj, një uragan i egër, Sendi, është rrugës për në Nju Jork. Si mund të mbijetosh dhe t'ia dalësh pa prindërit, pa rehatinë e përditshme, vetëm në shoqërinë e dy adoleshentëve të saponjohur dhe një vajze të vogël të guximshme? A mund të shpëtosh nga problemet dhe vetja midis kaosit të jetës metropolitane? Emilia do të përballet me uraganin, duke kuptuar se stuhitë të tronditin vërtet, por ndonjëherë janë të nevojshme, sidomos kur të ndriçojnë njëqind orët e natës.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages252
ISBN9789928366115
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMimoza Backa
RomanSagë&Histori
I ri1