Reduced price! Qyteti kufitar View larger

Qyteti kufitar

Shen Congwen A-008622

New product

Përshkrim i shkurtër

Një testament prekes i shpirtit njerëzor. Qyteti kufitar është një roman i shkruar bukur, i quajtur kryevepër e Shen Congwenit për portretizimin e jetës fshatare kineze.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366184

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

I botuar për herë të parë më 1934, Qyteti kufitar na sjell historinë e Cuicuit, një vajze të re fshatare që po mbërrin pjekurinë në një kohë trazirash kombëtare. Si çdo adoleshente. Cuicui romantike ëndërron të gjejë dashurinë e vërtetë. Eshtë e magjepsur prej zakonit të vendit të serenadave të natës dhe i vijnë rrotull dy vëllezër të denjë për të. Por Cuicuin e përgjon edhe vdekja e afërt e gjyshit, një vozitës trapi i varfër dhe i nderuar, që është familja e vetme e saj. Duke u rritur, Cuicui zbulon që jeta është plot me të papritura dhe se vetëm ajo duhet të bëjë zgjedhjet që do t'i përcaktojnë fatin.

Data sheet

pages152
ISBN9789928366184
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori