Reduced price! Enderr ne pallatin e kuq - vell. 1 View larger

Enderr ne pallatin e kuq - vell. 1

Cao Xueqin A-007331

New product

Përshkrim i shkurtër

Disa thonë që është autori më i madh i letërsisë kineze, të tjerë që është klasiku më i madh! Pak rëndësi ka, e rëndësishme është që do të lexoni një histori sa interesante aq edhe të shkruar bukur, me shumë personazhe, karaktere te nderlikuar dhe befasues, në një nga segmentet me të rëndësishme të historisë së Kinës.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292711

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në çastin që do të filloni të lexoni këtë roman – ose më saktë këtë vepër voluminoze letrare – ju do të filloni njëkohësisht të hyni në një botë tjetër, ta njihni atë dalëngadalë dhe, në fund, të mos dëshironi të ndaheni më prej saj.

Do t’ju tërheqë me aromën, me peisazhet mahnitëse, me personazhet, të shumtë e të ndryshëm, me përshkrimin e thellë dhe të imtësishëm të marrëdhënieve të ndërlikuara njerëzore... me dashurinë në shpërfaqjet e saj nga më të papriturat, me intrigën, me dhimbjen dhe humbjen... ndoshta dhe me ringritjen."

Çfarë kënaqësie kur merr në dorë një libër të tillë, në dy vëllime: Ëndërr në Pallatin e Kuq, të autorit Cao Xueqin.

Një libër që meriton të lexohet. I përkthyer mjeshtërisht nga Diana Çuli.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages923
ISBN9789928292711
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Çuli
RomanSagë&Histori
I ri1