Imzot Nikoll Kacorri

Nikoll Loka, Angjelin Shtjefni NL0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për herë të parë zbardhet e plotë jeta dhe vepra e nënkryetarit të Qeverisë së Vlorës, një prej personaliteteve të kulturës kombëtare dhe klerit katolik shqiptar, përmes dokumenteve, dëshmive dhe materialeve më të fundit arkivore. Po ashtu, zbulohet edhe konflikti me Ismail Qemalin pas shpalljes së pavarësisë, dorëheqja si zëvendës i tij dhe roli për ardhjen e Princ Vidit në vitin 1914.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN978 9928 04 110 4

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe269
ISBN978 9928 04 110 4
Titulli origjinalEMAL
RedaktoriAlbert Gjoka
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri