Govroshi Shiko më të madhe

Gavroshi

Viktor Hygo BUE495

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përkthyer në gjuhën Shqipe nga Frengjishtja, ka qënë simboli i cunit harrakat dhe zemër-mirë.

Gavroshi ka dy motra dhe 2 vëllezër por familja e braktis duke e nxjërrë në rrugë.

 

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995627799

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Mario Vargas Llosa (Nobelist Peruan -2010) e quan Gavroshin: “një ndër karakteret më të dashur të letërsisë botërore, megjithese luan rol shumë të vogël në novelë, sjell lumturi dhe humanizmin e humorit, dashurisë, mirësisë dhe guximit përballë shanceve ekstreme. Pastërtia e shpirtit të tij nuk dobësohet por forcohet nga varfëria, padrejtësitë dhe mungesa e banesës.”

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe107
ISBN9789995627799
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë