Femija i Bulevardit Stalin View larger

Femija i Bulevardit Stalin

Luan Rama A-007948

New product

Përshkrim i shkurtër

Imazhet e fëmijërisë së dikurshme të viteve ’50-’60 të shekullit të kaluar duket se janë ngjizur përjetësisht në sytë e këtij autori ku gjithçka na shfaqet në një bulevard të njohur dhe në sheshin qendror të Tiranës. Aty ndihet jeta njerëzore, gjallojnë personazhe piktoreske, flitet për personazhe politike dhe sesi në këtë fëmijëri qëndronte gjithnjë e pranishme figura e errët e Stalinit dhe e pasuesit të tij shqiptar. Një nostalgji e përshkruar plot ngjyra dhe pamje mbresëlënëse.

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354501

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages232
ISBN9789928354501
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik
I ri1