Globalistika / Refleksione filozofike per nje epoke View larger

Globalistika / Refleksione filozofike per nje epoke

Servet Pëllumbi BD0262

New product

Përshkrim i shkurtër Në situatën e sotme me plot të panjohura, mesazhi kryesor i globalistikës filozofike për njeriun e sotëm dhe sidomos për brezat që do të vijnë duhet të jetë: pranoje tjetrin si veten tënde dhe projekto e mbro së bashku me të ardhmen, duke i dhënë asaj edhe status juridik, sepse pa besim reciprok nuk mund të ekzistojë asnjë lloj optimizmi racional për të ardhmen.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301134
Viti i botimit2009

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Njerëzimi duket se nuk ka zgjidhje tjetër përveçse të pranojë natyrën kontradiktore të globalizimit dhe të rritjes ekonomike, të përshtatet, të bashkohet dhe të ndërhyjë aktivisht për ta kontrolluar e drejtuar procesin në përputhje me interesat e veta themelore dhe me filozofinë e popullit, që thotë se duhet edhe dielli, edhe shiu që të dalë ylberi.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages256
ISBN9789994301134
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë