Mashtrimi, korrupsioni dhe auditimi

Gjon Ndrejaj UE0095

New product

Përshkrim i shkurtër Manuali është një trajtim i veçantë në llojin e vet dhe si i tillë mbart vlera shkencore me profil të lartë. Qëllimi i manualit është vendosja e punës së institucioneve publike mbi baza sa më ligjore dhe efiçente.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639969

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një ndihmë të posaçme i jep sferës kontrolluese, sidomos kur ka dyshime se është konsumuar një vepër penale në fushën e veprimtarisë së institucionit publik a privat, ku puna kontrolluese e specialistit të kontrollit shndërrohet në një hetim me elemente komplekse e të ndërlikuar, që nuk i gjejmë në lloje të tjera hetimesh. Sipas autorit ky lioj hetimi përfshin sa aspekte të së drejtës administrative, aq edhe aspekte të vierësimeve të të drejtave të tjera, asaj proceduriale penale, si dhe të kombinimit në mes tyrë. Gjon Ndrejaj është treguar i kujdesshëm për të shmangur mbivendosjen apo spostimin e hetimit administrativ, çka përbën në vetëvete një kontribut teorik me zbatim praktik në ndihmë të punonjëseve të kontrollit dhe auditit.

Data sheet

pages204
ISBN9789995639969
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë