Filozofia e aktualitetit View larger

Filozofia e aktualitetit

Servet Pëllumbi BD0259

New product

Përshkrim i shkurtër Libri Filozofia e aktualitetit është shkruar në formë bisedash me lexuesin. Ato marrin shkas nga takime e ngjarje që e kanë nxitur autorin për ballafaqimin e ideve me realitetin e kohës, për refleksione të natyrës filozofike, që në epokën e sotme të globalizimit, kur filozofia merr një status të posaçëm, lipset të bëhen praktikë e zakonshme, sepse shërbejnë për të bashkuar në një subjektin njohës dhe subjektin veprues.

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301515

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë libër, lexuesi do të gjejë një formë të filozofisë së aktualitetit, që bazohet në vlerat e dialogut, në aftësinë intuitive për të rrokur aktualen, si dhe në shpirtin luftarak të debatit dhe në vlerën instrumentale të analizës së dilemave të ditëve tona. Kësisoj, bëhen përpjekje për të provuar se relativizimi i ideve dhe i të menduarit sipas situatave që i nënshtrohen tiranisë së çështjeve të ngutshme, është një nga problemet themelore të filozofisë.

Data sheet

pages204
ISBN9789994301515
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë