Globalistika / Refleksione filozofike per nje epoke Shiko më të madhe

Globalistika / Refleksione filozofike per nje epoke

Servet Pëllumbi BD0262

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në situatën e sotme me plot të panjohura, mesazhi kryesor i globalistikës filozofike për njeriun e sotëm dhe sidomos për brezat që do të vijnë duhet të jetë: pranoje tjetrin si veten tënde dhe projekto e mbro së bashku me të ardhmen, duke i dhënë asaj edhe status juridik, sepse pa besim reciprok nuk mund të ekzistojë asnjë lloj optimizmi racional për të ardhmen.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301134

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Njerëzimi duket se nuk ka zgjidhje tjetër përveçse të pranojë natyrën kontradiktore të globalizimit dhe të rritjes ekonomike, të përshtatet, të bashkohet dhe të ndërhyjë aktivisht për ta kontrolluar e drejtuar procesin në përputhje me interesat e veta themelore dhe me filozofinë e popullit, që thotë se duhet edhe dielli, edhe shiu që të dalë ylberi.

Të dhëna

Faqe256
ISBN9789994301134
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë