Filozofia e aktualitetit Shiko më të madhe

Filozofia e aktualitetit

Servet Pëllumbi BD0259

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri Filozofia e aktualitetit është shkruar në formë bisedash me lexuesin. Ato marrin shkas nga takime e ngjarje që e kanë nxitur autorin për ballafaqimin e ideve me realitetin e kohës, për refleksione të natyrës filozofike, që në epokën e sotme të globalizimit, kur filozofia merr një status të posaçëm, lipset të bëhen praktikë e zakonshme, sepse shërbejnë për të bashkuar në një subjektin njohës dhe subjektin veprues.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301515

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër, lexuesi do të gjejë një formë të filozofisë së aktualitetit, që bazohet në vlerat e dialogut, në aftësinë intuitive për të rrokur aktualen, si dhe në shpirtin luftarak të debatit dhe në vlerën instrumentale të analizës së dilemave të ditëve tona. Kësisoj, bëhen përpjekje për të provuar se relativizimi i ideve dhe i të menduarit sipas situatave që i nënshtrohen tiranisë së çështjeve të ngutshme, është një nga problemet themelore të filozofisë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe204
ISBN9789994301515
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë