Dritehijet e kohes View larger

Dritehijet e kohes

Qemal Lame A-005272

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është rezultat i një pune të gjatë hulumtuese dhe i përvojës personale të autorit për të sjellë të vërteta nga një temë sa të rëndësishme aq edhe sensibilizuese, për të hedhur dritë tej propagandës politike dhe njohur anën e errët të pushtetit gri që viktimizoi padrejtësisht personalitetet e njohura dhe kolosët e letërsisë e artit shqiptar gjatë viteve të diktaturës.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227522

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Autori jep ndihmesën e tij për sqarimin e problemeve që dalin përpara lexuesve e studiuesve me interes për historinë, shkencën, letërsinë, mendimin politik, juridik e shoqëror, dukeu lënë brezave të ardhshëm një kontribut me vlerë për të vërtetën që meriton të fiksohet në historinë e shtetit, të popullit e të letërsisë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages436
ISBN9789928227522
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1