Rrathet e shtegtareve te heshtur View larger

Rrathet e shtegtareve te heshtur

Ilir Hysi A-008450

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është shkruar midis vitit 2004 dhe 2021 përgjatë një hulumtimi të brendshëm të vazhdueshëm. Ai mori shkas tek unë pas leximit të romanit “Mjeshtri dhe Margarita” të autorit rus M. Bulgakov.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
ISBN9789928230492

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mendimi fillestar qe që të vazhdoja udhëtimin e disa prej personazheve të romanit, të cilët nuk kanë moshë dhe janë të mbarëbotshëm, pra të vazhdoja këtë udhëtim në kohën tonë dhe të vendosur “Në një cep të Ilirisë së poshtme”.

Elementët autobiografik ndërthuren në biseda të koklavitura me përballjen, pasqyrimin ose idenë e vetvetes në një atmosferë të mbyllur dhe shpeshherë mbytëse. Trajtat filozofike dhe shoqërore qëndrojnë si bosht kryesor i këtij romani.

Temat e ndryshme dhe cakitjet e bëra janë si ura lidhëse midis meje dhe vlerave të shoqërisë. A do ta mbajnë peshën e leximit harqet e këtyre urave? Kësaj pyetje mund t’i përgjigjet vetëm lexuesi...”

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages254
ISBN9789928230492
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1