I ri Cmim i reduktuar! Rrathet e shtegtareve te heshtur Shiko më të madhe

Rrathet e shtegtareve te heshtur

Ilir Hysi A-008450

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është shkruar midis vitit 2004 dhe 2021 përgjatë një hulumtimi të brendshëm të vazhdueshëm. Ai mori shkas tek unë pas leximit të romanit “Mjeshtri dhe Margarita” të autorit rus M. Bulgakov.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
ISBN9789928230492

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mendimi fillestar qe që të vazhdoja udhëtimin e disa prej personazheve të romanit, të cilët nuk kanë moshë dhe janë të mbarëbotshëm, pra të vazhdoja këtë udhëtim në kohën tonë dhe të vendosur “Në një cep të Ilirisë së poshtme”.

Elementët autobiografik ndërthuren në biseda të koklavitura me përballjen, pasqyrimin ose idenë e vetvetes në një atmosferë të mbyllur dhe shpeshherë mbytëse. Trajtat filozofike dhe shoqërore qëndrojnë si bosht kryesor i këtij romani.

Temat e ndryshme dhe cakitjet e bëra janë si ura lidhëse midis meje dhe vlerave të shoqërisë. A do ta mbajnë peshën e leximit harqet e këtyre urave? Kësaj pyetje mund t’i përgjigjet vetëm lexuesi...”

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe254
ISBN9789928230492
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori