Rrefimi View larger

Rrefimi

Leonard Veizi BOT0181

New product

Përshkrim i shkurtër Në librin Rrëfimi, Leonard Veizi paraqitet në një shkallë më të lartë të rrëfimit duke depërtuar shumë thellë në psikologjinë dhe patologjinë e personazheve të tij, pavarësisht ndikimeve të rrymave të ndryshme psikologjike.?

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879995611613
Viti i botimit2010

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Veizi qëndron origjinal në trajtimin e ngjarjes dhe botës së personazheve. Karakteret e tij janë të gdhendur me kujdes, çka i jep veprës një frymëmarrje të madhe dhe e bën ngjarjen të perceptueshme dhe të lexueshme. Ky libër nuk është ndonjë zbulim i ri për autorin, pasi Veizi gjithmonë ka qenë një eksplorator i botës së brendshme. Por ky raport në këtë libër qëndron në shkallë shumë të lartë. Pas tre vëllimeve me tregime, një me novela dhe një romani, prozatori Veizi i paraqet lexuesit me një tjetër sfidë. Ky roman vjen si rrjedhojë logjike në krijimtarinë e këtij autori, i cili edhe në botimet e mëparshme është shquar për ambicien dhe origjinalitetin e tij. Rrëfimi është një shtjellim ku ndërthuret pasioni dhe mendimi, kontradiktat dhe tjetërsimi. Është një rrëfim ku herë fiton mendja e herë fiton shpirti.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages188
ISBN9879995611613
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë