Rrefimi Shiko më të madhe

Rrefimi

Leonard Veizi BOT0181

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në librin Rrëfimi, Leonard Veizi paraqitet në një shkallë më të lartë të rrëfimit duke depërtuar shumë thellë në psikologjinë dhe patologjinë e personazheve të tij, pavarësisht ndikimeve të rrymave të ndryshme psikologjike.?

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879995611613

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Veizi qëndron origjinal në trajtimin e ngjarjes dhe botës së personazheve. Karakteret e tij janë të gdhendur me kujdes, çka i jep veprës një frymëmarrje të madhe dhe e bën ngjarjen të perceptueshme dhe të lexueshme. Ky libër nuk është ndonjë zbulim i ri për autorin, pasi Veizi gjithmonë ka qenë një eksplorator i botës së brendshme. Por ky raport në këtë libër qëndron në shkallë shumë të lartë. Pas tre vëllimeve me tregime, një me novela dhe një romani, prozatori Veizi i paraqet lexuesit me një tjetër sfidë. Ky roman vjen si rrjedhojë logjike në krijimtarinë e këtij autori, i cili edhe në botimet e mëparshme është shquar për ambicien dhe origjinalitetin e tij. Rrëfimi është një shtjellim ku ndërthuret pasioni dhe mendimi, kontradiktat dhe tjetërsimi. Është një rrëfim ku herë fiton mendja e herë fiton shpirti.

Të dhëna

Faqe188
ISBN9879995611613
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë