Bija e fatit View larger

Bija e fatit

Isabel Allende BD0411

New product

Përshkrim i shkurtër

Historia fillon me Eliza Sommers (personazhja kryesore, e bija e fatit) e cila ishte rritur në një koloni angleze në Kili nga zonja Rose dhe i vëllai i saj Xheremi. Në kohën kur ajo bie në dashuri me Xhoakuin Andieten (i varfër dhe jo në të njëjtën shtresë shoqerore si familja e Elizes), i cili punonte per Xheremin, në kodrat veriore të Kalifornise u zbulua floriri. Keshtu Joakuin ikën ne San Francisko për tu bërë i pasur dhe Eliza, 16 vjec, shtatzënë në këtë kohë me fëmijen e tij, vendos te shkojë me të. Ndryshe nga gjithë banorët e tjerë të Kilit, Eliza në këtë kohë nuk ishte duke kërkuar 'flori' por dashuri.

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750243

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

E bija e fatit sjelle ne shqip nga Amik Kasoruho është libri i nente i shkrimtares. Isabel Allende ka lindur ne Lima, Peru ne 2 Gusht, 1942. Ne moshen tre vjecare levizi ne Kili. Ka dhene kontributin e saj ne gazetari, teater, televizion etj por mbi te gjitha njihet si shkrimtarja e 13 librave ku me i njohuri eshte novela e saj e pare titulluar "Shtepia e Shpirtrave"

Data sheet

pages480
ISBN9789992750243
Published year2002
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho