Reduced price! Princi i lumtur dhe perralla te tjera View larger

Princi i lumtur dhe perralla te tjera

Oscar Wilde BD0152

New product

Përshkrim i shkurtër Një princ në kërkim të kënaqësive, një gjigand egoist e të tjerë: Përrallat e Oscar Wild, të publikuara për herë të parë në vitin 1888, për fëmijë të moshës nga tetëmbëdhjetë deri në tetëdhjetë vjec.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992775009

270 Lekë

-10%

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Princ i dashur, më duhet të të lë, por nuk do të të harroj kurrë, verën e ardhshme unë do të të sjell dy gurë të cmuar për të zëvendësuar ato që ti ke dhënë. Rubini do jetë më i kuq se trëndafili i kuq dhe safari do të jetë blu si deti.Statuja Princi i lumtur- një statujë e cmuar dhe e pasur- ruan qytetin dhe banorët e saj. Me ndihmën e një dallëndysheje, ajo i sjell paqe dhe qetësi atyre që kanë më tepër nevojë për të. Bilbili dhe trëndafili është një përrallë tragjike e një saKrifice personale në emër të dashurisë, ndërsa në Gjigandin egoist fundI i dimrit të përjetshëm sjell pranverën dhe lumturinë.Në këtë koleksion magjepsës, të treguar nga një njeri i mistershëm, Oscar Wilde ka mahnitur lexues të rinj dhe të rritur, që nga publikimi i tyre në fundin e shekullit të nëntëmbëdhjetë.

Data sheet

pages169
ISBN9789992775009
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiKlodian Briçi