Krimi i Lordit Sevij View larger

Krimi i Lordit Sevij

Oscar Wilde BUE075

New product

Përshkrim i shkurtër

Kur një fallxhore shikon një vrasje në dorën e lordit Artur Sevij, ka vetëm një zgjidhje të mundshme: lordi Artur duhet të përmbushë fatin e tij para se të mund të martohet me dashurinë e jetës së tij, të pafajshmen Sibil.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99943-39-12-5
Viti i botimit2006

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kur një fallxhore shikon një vrasje në dorën e lordit Artur Sevij, ka vetëm një zgjidhje të mundshme: lordi Artur duhet të përmbushë fatin e tij para se të mund të martohet me dashurinë e jetës së tij, të pafajshmen Sibil. E shkruar mes viteve 1887 1891, në kulmin e krijimtarisë së tij, kjo histori konfirmon reputacionin e Oscar Wilde si një mjeshtër i rrëfimit me inteligjencë dhe sens humori.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages124
ISBN99943-39-12-5
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani