Udhetim ne tri kohe - Dialog me Alda Bardhylin View larger

Udhetim ne tri kohe - Dialog me Alda Bardhylin

Adrian Civici A-002160

New product

Përshkrim i shkurtër

“Udhëtim në tri kohë” është një dialog i profesorit të njohur të ekonomisë, Adrian Civicit me Alda Bardhylin, mbi tre periudha të rëndësishme të Shqipërisë së një shekulli, komunizmin, tranzicionin dhe kapitalizmin.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261694
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Libri është një arritje e dallueshme në literaturën politiko-ekonomike të kombit tonë. Mendimi i qartë, shkrimi i rrjedhshëm, sinteza e thellë si dhe informacioni dhe njohja e gjerë mbi filozofët dhe teoritë e tyre e bëjnë këtë libër një nevojë intelektuale për të kuptuar periudhat historike që kemi kaluar dhe po jetojmë.

Ky libër është një manual për politikanët, diplomatët, intelektualët, studentët dhe gjithë qytetarët që kërkojnë të njohin dhe sintetizojnë mendimin për periudhat e evoluimit të shtetit shqiptar 70 vitet e fundit”, shkruan Agim Nesho, në parathënien e këtij libri.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages422
ISBN9789928261694
RedaktoriAlda Bardhyli, Agim Nesho
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1