Zahiretë (hc) View larger

Zahirete (hc)

Vladimir Myrtezai BO0268

New product

Përshkrim i shkurtër

"Zahiretë" janë një udhëtim vetjak ku bota përsërit ciklin e vet me ngjyrime të pangjashme, duke marrë shkas më shumë drejt aktit të çkodimit të njeriut sesa përfytyrimit të tij për të kapur të ardhmen, që do na dukej aq e papritur, si në një stepje për të kaluar diku.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261113

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Zahiretë" kanë fatin të grupohen në një vëllim, për ta bërë më të përftueshëm atë momentin e mosbesimit që ndahet me një fije peri nga projeksioni i ngjizjes së një dialogu të hapur.

"Zahiretë" janë një mundësi për të përjetuar një drithërimë mes normales në gjuhë dhe anormales si projeksion që duhet çkoduar e përkthyer për gjindjen. Është një udhëtim i pakontrolluar, spontan dhe me qejfin se mund t'i rrëfehem vetes, por këtë herë nëpërmjet rileximit, si një lexues anonim.

 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages320
ISBN9789928261113
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1