Strabizem Shiko më të madhe

Strabizem

Arian Leka IA0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Arian Leka ka një veçanti: konkurron me poetikë, madje me një poetikë të rrallë. Ai mund të quhet poeti i detit dhe i fluturimeve pindarike. Një poezi e shkruar thellësive dhe e kënduar në lartësi. Arian Leka mendon dhe ndjen gjuhësisht.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994363778

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pas suksesit të spikatur të romanit Gjarpri i Shtëpisë, shkrimtari Arian Leka rikthehet tek lexuesi i tij me librin më të ri, Strabizëm Strabizëm sjell jehonat e poezisë orale, gërshetuar mjeshtërisht me teknikat e reja zanore quasi-musicale ku pasioni dhe trend-i i zgjedhur strukturor reflektojnë jo veç njohje të mrekullueshme të njësisë dhe kulturës poetike, por shpërfaqin magjishëm shije befasuese dhe kënaqesi estetike të rrallë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe112
ISBN9789994363778
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë