Blloku argëtues i kopshtit “Numëro dhe shkruaj” View larger

Blloku argetues i kopshtit “Numero dhe shkruaj”

Grup autorësh BAO0497

New product

Përshkrim i shkurtër

Seria për fëmijë “Mëso dhe luaj” përmban 3 blloqe argëtuese për fëmijë 3-5 vjeç dhe 3 libra për parashkollorin. Këto blloqe dhe libra përmbajnë ushtrime didaktike dhe mjaft argëtuese për fëmijë të këtyre grupmoshave.

More details

884 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370415
Viti i botimit2017

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

More info

Duke punuar me këto 3 blloqet, fëmijët aftësohen të gjejnë dallimet mes figurave, të kopjojnë gjurmët e kafshëve, të gjejnë rrugën për të dalë nga labirinti, të gjejnë sendin e futur gabim mes sendeve të dhëna, të ngjyrosin etj., kurse të tre librat, shkalla e vështirësisë së ushtrimeve rritet paksa, por gjithmonë në përputhje me zhvillimin e fëmijëve. Ata do të mësojnë format, të kundërtat, numrat dhe shkronjat nëpërmjet ushtrimeve mjaft argëtuese, duke u përgatitur kështu për të shkuar drejt klasës së parë.

Tre librat e parë janë ideuar në formë blloqesh, pasi fëmijët e kësaj grupmoshe ende nuk janë aftësuar të punojnë mbi një libër, kurse blloku është më praktik për ta.

Tre librat e tjerë për parashkollorin vijnë në formë libri, pasi tani fëmijët janë aftësuar të punojnë edhe me libra.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages44
ISBN9786082370415
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit3-6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofiana Filipi