Dragoi i fildishtë View larger
Pjesë nga libri

Dragoi i fildishte

Fatos Kongoli TO0245

New product

Përshkrim i shkurtër

Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris.

More details

98 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994310739

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Prej andej rrëfimi shpërngulet në kohë dhe hapësirë, vendoset në Pekin, në mjediset studentore të fillimit të viteve '60, ku protagonisti ka kryer studimet. Por a mund të ketë të ardhme dashuria e një shqiptari me një kineze?

Në gjurmë të ca jetëve të rrënuara, në këtë roman, ndër më tërheqësit dhe më të veçantët e letrave shqipe të pesëmbëdhjetë viteve të fundit, Kongoli sjell mjeshtërisht ngjyrat e një epoke.

Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris. Prej andej rrëfimi shpërngulet në kohë dhe hapësirë, vendoset në Pekin, në mjediset studentore të fillimit të viteve '60, ku protagonisti ka kryer studimet. Por a mund të ketë të ardhme dashuria e një shqiptari me një kineze?

"Dragoi i fildishtë" është i treti në ciklin prej pesë romanesh: "Burgjet e kujtesës", ku përfshihen "I humburi", "Kufoma", "Ëndrra e Damokleut" dhe "Lëkura e qenit".

Data sheet

pages330
ISBN9789994310739
Shtëpia botueseToena
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
StatusiI ri