Fatos Kongoli

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 13 of 13 items
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Fatos Kongoli, një nga autorët bashkëkohorë më të vlerësuar, vjen me një roman të ri për lexuesit: Gënjeshtarët e vegjël

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një rrëfim i përkryer romanesk i Kongolit ku ndërthuren realja me irealen, e djeshmja me të sotmen, në një lojë ku shfaqen hije të së kaluarës në kërkim të kujtesës së humbur dhe jetëve të vjedhura.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kapitulli i Amerikës” është një kronikë autobiografike, që vjen si vazhdim i një prej librave tashmë të njohur të Kongolit, më i rëndësishmi siç e quan ai vetë, “Iluzione në sirtar”.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Albana Progri, e sapo diplomuar si farmaciste, është vajza e një ambasadori. E bukur, e përkëdhelur, e mësuar me një jetë të qetë dhe me adhurues të shumtë, befas gjendet në syrin e një cikloni.

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  650 Lekë Out of stock

  Me këtë roman të ri haluçinant, Fatos Kongoli afirmohet si shkrimtari tjetër i madh shqiptar. Gazeta franceze LIBERATION. Ky libër që lexohet me një frymë, është nderuar me çmimin "Romani më i mirë i vitit 1995" nga Ministria e Kulturës e Shqipërisë. Ai është përkthyer dhe botuar në Francë dhe Itali.

  650 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Me këtë roman të ri haluçinant, Fatos Kongoli afirmohet si shkrimtari tjetër i madh shqiptar. Gazeta franceze LIBERATION. Ky libër që lexohet me një frymë, është nderuar me çmimin "Romani më i mirë i vitit 1995" nga Ministria e Kulturës e Shqipërisë. Ai është përkthyer dhe botuar në Francë dhe Itali.

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli vjen me një roman të ri për të pasionuarit pas rrëfimit të tij, - kësaj radhe me një roman të zhanrit mister. 

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Gjithmonë ka ditur se si ta bëjë për vete lexuesin, edhe pse ruan të njëjtin stil të të shkruarit.Në këtë libër Kongoli risjell një personazh të njohur të tij, inspektorin Sabit Kurti.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Protagonisti i këtij romani, Ardi, rreth të tridhjetave, nëpunës në drejtorinë e financave të një ministrie, një ditë e sheh veten të pushuar nga puna.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një libër i veçantë i Kongolit, origjinal, i shkruar në atmosferën e absurdit të pandemisë. Autori ka zgjedhur të rimarrë pothuaj të gjitha personazhet e një prej romaneve të tij më të suksesshëm, "I Humburi''.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve.

  800 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 13 of 13 items