Krimi i lordit Artur Sevij Shiko më të madhe

Krimi i lordit Artur Sevij

Oscar Wilde BUE075

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur një fallxhore shikon një vrasje në dorën e lordit Artur Sevij, ka vetëm një zgjidhje të mundshme: lordi Artur duhet të përmbushë fatin e tij para se të mund të martohet me dashurinë e jetës së tij, të pafajshmen Sibil.

Më shumë detaje

896 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99943-39-12-5

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur një fallxhore shikon një vrasje në dorën e lordit Artur Sevij, ka vetëm një zgjidhje të mundshme: lordi Artur duhet të përmbushë fatin e tij para se të mund të martohet me dashurinë e jetës së tij, të pafajshmen Sibil. E shkruar mes viteve 1887 1891, në kulmin e krijimtarisë së tij, kjo histori konfirmon reputacionin e Oscar Wilde si një mjeshtër i rrëfimit me inteligjencë dhe sens humori.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe124
ISBN99943-39-12-5
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani