Receta gatimi – Spageti View larger

Receta gatimi – Spageti

Grup autorësh ISO0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Spageti dhe nuk ka tjetër...: Kështu po ndodh jo vetëm në tavolinat mesdhetare, por në mbarë botën po gjen përdorim dhe konsumim, edhe falë mjeshtrisë së shefave të kuzhinës. Këtë cilësi te amvisat në çdo shtëpi synon të rrisë edhe ky libër recetash

More details

16 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Irisoft Education
ISBN9789928438638

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Librat e kuzhinës të ciklit “1 muaj në kuzhinë” janë libra të përshtatur nga receta mesdhetare dhe kryesisht nga ato të kuzhinës italiane. Përshtatësi i tyre, Artan SELENICA ka përzgjedhur me kujdes jo vetëm receta ekonomike dhe të thjeshta për t’u përgatitur në shtëpitë e amvisave në masë të gjerë, por ka përgatitur për botim edhe libra ekonomike, me çmim te arsyeshëm, të cilat mund t’i blejë masa e gjerë e popullit.

Në këtë libër vijnë rreth 40 receta për gatimin e spagetit, me përbërësit që duhen dhe mënyrën e gatimit. Kjo guidë për kuzhinën e një familje të zakonshme sjell edhe sekretet rast pas rasti, në përdorimin e salcave, domateve, ragut, lëngut të mishit dhe beshamelit në gatimin e tyre...

Data sheet

pages40
ISBN9789928438638
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Selenica