Mbi gjenealogjine e moralit

Friedrich Nietzsche FNK0054

New product

Përshkrim i shkurtër Ne jemi të huaj ndaj vetvetes, ne që arrijmë të njohim gjithçka, nuk njohim vetveten, dhe kjo ka një shkak të rëndësishëm. Ne nuk kemi kërkuar asnjëherë rreth vetes sonë dhe shtrohet pyetja se si mund të ndodhë që ta gjejmë vetveten?

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-37-6
Viti i botimit2011

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me të drejtë thuhet se "zemra juaj është atje ku ndodhet thesari juaj". Thesari është atje ku janë zgjojtë e njohjes sonë. Porsi bletët, edhe ne, bartësit e mjaltit të shpirtit, jemi gjithmonë të shqetësuar për një gjë: në zemrën tonë kemi vetëm hallin se "ç'do të shpiem në shtëpi". Ndërsa lidhur me jetën në përgjithësi e deri te të ashtuquajturat "përjetime", cili nga ne është aq serioz - apo kush ka aq kohë për t'u marrë me një gjë të tillë?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages158
ISBN978-99956-86-37-6
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiVullnet Muço