Mbi gjenealogjine e moralit Shiko më të madhe

Mbi gjenealogjine e moralit

Friedrich Nietzsche FNK0054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ne jemi të huaj ndaj vetvetes, ne që arrijmë të njohim gjithçka, nuk njohim vetveten, dhe kjo ka një shkak të rëndësishëm. Ne nuk kemi kërkuar asnjëherë rreth vetes sonë dhe shtrohet pyetja se si mund të ndodhë që ta gjejmë vetveten?

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-37-6

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me të drejtë thuhet se "zemra juaj është atje ku ndodhet thesari juaj". Thesari është atje ku janë zgjojtë e njohjes sonë. Porsi bletët, edhe ne, bartësit e mjaltit të shpirtit, jemi gjithmonë të shqetësuar për një gjë: në zemrën tonë kemi vetëm hallin se "ç'do të shpiem në shtëpi". Ndërsa lidhur me jetën në përgjithësi e deri te të ashtuquajturat "përjetime", cili nga ne është aq serioz - apo kush ka aq kohë për t'u marrë me një gjë të tillë?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe158
ISBN978-99956-86-37-6
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2011
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiVullnet Muço