Perendimi i idhujve View larger

Perendimi i idhujve

Friedrich Nietzsche A-004822

New product

Përshkrim i shkurtër

Megjithëse e shkruar në një kohë të shkurtër dhe në interval të përpunimit të veprës madhore të tij, “Perëndimi i idhujve” mbetet një sintezë e mprehtë dhe lakonike e mendimit niçean. Në kapitujt e këtij vëllimi gjendet qëndrimi i Niçes mbi shumë dukuri të jetës njerëzore, shprehet filozofia e tij në formë sintetike dhe trajtohen ato çështje që preokuponin më tepër filozofin e madh. Përkthimi i kësaj vepre vjen nga përkthyesi Qemal Velija dhe shoqërohet edhe me një shënim biografik të autorit.

893 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
ISBN9789928450692

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages120
ISBN9789928450692
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1