Shoqeria anarkike, nje studim mbi rendin ne politiken boterore

Hedley Bull BTI0069

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është një nga veprat kryesore të shkencave politike dhe një tekst klasik mbi natyrën e rendit në politikën botërore. I publikuar fillimisht në vitin 1977, vazhdon të karakterizojë dhe modelojë disiplinën e marrëdhënieve ndërkombëtare.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928400314
Viti i botimit2010

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në zhvillimin e funksioneve, shtetet krijojnë disa institucione të përbashkëta, që japin sostancë dhe vazhdueshmëri në bashkëpunimet e tyre, por mbi të gjitha, bëjnë me marrëdhëniet e tyre jo vetëm një sistem, përkundrazi, një shoqëri ndërkombëtare: "një shoqëri anarkike", sipas përkufizimit të lumtur të Hedley Bull.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789928400314
RedaktoriAlbert Rakipi
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiEnri Hide