Shoqeria anarkike, nje studim mbi rendin ne politiken boterore Shiko më të madhe

Shoqeria anarkike, nje studim mbi rendin ne politiken boterore

Hedley Bull BTI0069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky libër është një nga veprat kryesore të shkencave politike dhe një tekst klasik mbi natyrën e rendit në politikën botërore. I publikuar fillimisht në vitin 1977, vazhdon të karakterizojë dhe modelojë disiplinën e marrëdhënieve ndërkombëtare.

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928400314

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në zhvillimin e funksioneve, shtetet krijojnë disa institucione të përbashkëta, që japin sostancë dhe vazhdueshmëri në bashkëpunimet e tyre, por mbi të gjitha, bëjnë me marrëdhëniet e tyre jo vetëm një sistem, përkundrazi, një shoqëri ndërkombëtare: "një shoqëri anarkike", sipas përkufizimit të lumtur të Hedley Bull.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789928400314
RedaktoriAlbert Rakipi
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiEnri Hide