Përse më quajnë Xhovani Shiko më të madhe

Perse me quajne Xhovani

Luigi Garlando BAT0176

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jeta e Xhovani Falkones e rrëfyer nga një baba te një fëmijë.

"Njerëzit ikin, idetë mbeten dhe vazhdojnë të ecin me këmbët e njeëzve të tjerë''.

Xhovani Falkone

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219909

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Xhovani është një fëmijë nga Palermo. Për dhjetë-vjetorin e ditëlindjes së tij, babai i dhuron një shëtitje për t'i shpjeguar se pse, nga të gjithë emrat e mundshëm, për të u zgjodh pikërisht emri Xhovani. Hap pas hapi, përgjatë rrëfimit, ringjallen ngjarjet kyçe të jetës së Xhovani Falkones, angazhimet e tij, fitoret dhe humbjet, fundi i tij tragjik. Xhovani zbulon se babai nuk i flet për gjëra abstrakte: mafia ekziston edhe në shkollë, ajo është një armike që duhet luftuar menjëherë, pa pritur që të rritemi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe172
ISBN9789928219909
Titulli origjinalPer questo mi chiamo Giovanni
RedaktoriElona Zeraliu
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodi Meshi